Květen 2018

Co kdyby...

Pátek v 20:12
Dnes při jízdě autem jsem si pohrával s myšlenkama k tématu zlo, a říkal jsem si, že, ať zlo je nebo jsme si ho jen vymysleli, jak říkají někteří, bylo by celkem zajímavé, alespoň pro mě, vědět, jak by svět vypadal, kdyby bylo zabíjení lidí beztrestné. Že zabíjejí zvířata většinou pro potravu nebo "ze strachu" - jasné. Ale co člověk a jeho rozum? Jak by obstál proti zlu v sobě? Nezabiješ! je pro mě hodnotově zcela jasné, stejně jako pár dalších zásad, podotýkám.
Jenže: " Já ho zabiju, nebo, ja bych ji zabil!" slýchám až příliš často.
:-)

Nedostatek dobra.

Úterý v 19:52
Tma je nedostatek světla. Zlo je nedostatek dobra. Člověk se zlý nerodí, zlým se stane. Sestrou zla je závist, pokud to není dokonce jeho matka. O dobru každý mluví, ví, co je dobré, ale málokdo ho koná. A nutno dodat, že, aby bylo možné mluvit o dobru, musí zlo existovat, bez něj by nebylo srovnání, nebylo by, jak měřit absolutní dobro. Všechno zlé je k něčemu dobré!
I zeptalo se Dobro Zla:" Vezmeš si mě? " A Zlo odpovědělo: " Až na věky a dokud nás smrt nerozdělí!"

Štěstí je, když...

7. května 2018 v 16:34
Štěstí je když,
byť smrt je blíž,
oči znovu otevřu.
Byť na něj občas zanevřu,
štěstí je, když hasit mohu žízeň,
když projeví mi svoji přízeň,
ať Bůh, osud a nebo náhoda.
Když dozraje jahoda.
I to je štěstí....

Jezdí kolem, ale Ty ho nevidíš...!

2. května 2018 v 19:57
Řečeno symbolikou, princ na bílém koni, je ten pravý pro ni. Jasný vzkaz: JÁ jsem krásná, chytrá princezna, jsem sexy a jsem líbezná, bystrá, milá, krásná, tedy věc je jasná... zasloužím si - PRINCE NA BÍLÉM KONI!!! A možná i on mě. :-) Opravdu?!? A nedivíš se taky, že pořád čekáš?
A neboj, oni i ony jsou! Jsou kolem Tebe!